Rosół wołowy... czyli ramen w polskim stylu

Tak naprawdę na rosół jest tyle przepisów ile kucharzy, podobnie jest z bigosem. Ja jednak zainspirowany kuchnią Azjatycką oraz szefem kuchni David'em Chang'iem postanowiłem zrobić rosół po nowemu.

Będzie to taki polski ramen, choć nie jadłem chińskiego czy japońskiego oryginału podoba mi się sposób podania. Sam ramen tak jak i rosół ma tyle przepisów co kucharzy którzy go gotują, więc mój rosół to nie tradycyjny ramen tylko polski rosół w stylu ramen.

Pokażę wam jak ze zwykłego i pospolitego dania zrobić zupę która najpierw porywa wyglądem a później smakiem, Chińczycy czy Japończycy potrafią ze zwykłego dania zrobić coś ekskluzywnego, dlaczego nie zrobić tego z rosołem ?

Najważniejszy w tym daniu jest chyba makaron, nie używajcie typowego makaronu do rosołu, musi być długi i dość gruby sycący a gniazdka są idealne.

Składniki:

500 gr. mięsa wołowego na rosół
1 szt. selera
4 łodygi selera naciowego
3 szt. marchewka
2 szt. pietruszka
1 pęczek natki z pietruszki
3 - 4 szt. cebula
1 opakowanie makaronu typu gniazdka
wołowina, mięso wołowe, wołowina na rosół, tłuszcz wołowy seler, korzeń selera, seler korzenny seler naciowy marchew, marchewka pietruszka, korzeń pietruszki natka pietruszki, nać cebula makaron typu gniazdka

Przyprawy:

Kostka rosołowa wołowa, ziele angielskie
kostka rosołowa ziele angielskie




Przygotowanie

mięso wołowe, mięso rosołowe, cebula, grill elektryczny Przygotowanie rosołu wołowego nie jest czymś nadzwyczajnym, ja jedna na samym początku zmieniłem trochę przepis.

Pamiętam że nad ogniem opalało się cebulę, postanowiłem grillować mięso na rosół oraz cebulę z tego względu aby wydobyć lepszy smak.

Jeżeli nie macie grilla elektrycznego, można to oczywiście zrobić na patelni. Nie grilujemy mięsa dokładnie, należy je jedynie obsmażyć to samo robimy z cebula.

Ważne jest aby po grillowaniu czy też obsmażaniu odstawić mięso aby ostygło, nie wrzucamy go do zimnej wody.

marchewka, seler, pietruszka, warzywa korzenne, jarzyny do rosołu

Gdy mięso zostanie obsmażone a cebula opalona na grillu, odstawiamy je na talerz i zajmiemy się selerem, pietruszką i marchewką.

Marchewkę i pietruszkę najlepiej oskrobać, od selera odcinamy końcówkę z korzeniami, przekrawamy na połowę i płuczemy.








marchewka, pietruszka, seler, mięso wołowe, cebula, gotowanie rosołu, gotowanie bulionu Wszystkie jarzyny razem z cebulą i mięsem wołowym zalewamy 2 -3 litrami wody, gotujemy na wolnym ogniu około 2 godziny.





marchewka, pietruszka, natka, seler, seler naciowy, ziele angielskie, cebula, kostka rosołowa, rosół, wywar z warzyw, bulion wołowy Po dwóch godzinach dodajemy pół pęczka świeżej natki pietruszki, oraz 3 łodygi selera naciowego aby zmieścił się do garnka tniemy go na 10 centymetrowe odcinki.

Do wywaru dodajemy także około 10 ziaren ziela angielskiego, wołową kostkę rosołową oraz 2 - 3 łyżeczki domowej vegety.

W między czasie siekamy drobno resztę pietruszki do posypania.




makaron, marchewka, świeża pietruszka, mięso wołowe, cebula, bulion wołowy, rosół wołowy, ramen po polsku
Po ugotowaniu rosołu należ przygotować makaron, gotujemy go według przepisu na opakowaniu, oczywiście po ugotowaniu makaronu schładzamy go wodą aby przerwać proces gotowania.

Następnie wkładamy makaron do miseczki, gorące warzywa i mięso kroimy i układamy na makaronie. Wszystko zalewamy bardzo gorącym rosołem, smacznego.

makaron, marchewka, świeża pietruszka, mięso wołowe, cebula, bulion wołowy, rosół wołowy, ramen po polsku


Polskie smaki (2018)

Polityka prywatności
Wykorzystywanie jakichkolwiek części tego serwisu bez pisemnej zgody autora jest zabronione.